MHE0603100M-10
Артикул производителя:
MHE0603100M-10
Производитель/Бренд:
Laird Technologies - Thermal Materials
Краткое описание:
HIGH CURRENT LOW DCR POWER INDUC
Производитель :
Категория товара :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
6A
Current Rating (Amps) :
4.7 A
DC Resistance (DCR) :
62mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
13.7MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.283" L x 0.256" W (7.20mm x 6.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%