MHE06036R8M-10
Артикул производителя:
MHE06036R8M-10
Current - Saturation (Isat) :
9.7A
Current Rating (Amps) :
5.2 A
DC Resistance (DCR) :
44.5mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
16.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.283" L x 0.256" W (7.20mm x 6.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%