MHE05031R0M-10
Артикул производителя:
MHE05031R0M-10
Производитель/Бренд:
Laird Technologies - Thermal Materials
Краткое описание:
HIGH CURRENT LOW DCR POWER INDUC
Производитель :
Категория товара :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
17A
Current Rating (Amps) :
11.1 A
DC Resistance (DCR) :
8.5mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
55MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.224" L x 0.213" W (5.70mm x 5.40mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%