SH150T-1.87-53
- Артикул производителя:
- SH150T-1.87-53
- Краткое описание:
- FIXED IND 53UH 1.87A 130 MOHM TH
- Current Rating (Amps) :
- 1.87 A
- DC Resistance (DCR) :
- 130mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.358" (9.10mm)
- Inductance :
- 53 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Horizontal - Corner Terminals
- Size / Dimension :
- 0.614" L x 0.591" W (15.60mm x 15.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%