TYA40206R8M-10
Артикул производителя:
TYA40206R8M-10
Краткое описание:
FIXED IND 6.8UH 2.4A 160MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
3A
Current Rating (Amps) :
2.4 A
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%