ASPI-8040S-270M-T
- Артикул производителя:
- ASPI-8040S-270M-T
- Краткое описание:
- FIXED IND 27UH 2A 78 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 2.15A
- Current Rating (Amps) :
- 2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 78mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 9.2MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.165" (4.20mm)
- Inductance :
- 27 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%