AIAP-01-152K-T
- Артикул производителя:
- AIAP-01-152K-T
- Производитель/Бренд:
- Abracon LLC
- Краткое описание:
- FIXED IND 1.5MH 130MA 13.5OHM TH
- Производитель :
- Abracon LLC
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 130 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 13.5Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 760kHz
- Height - Seated (Max) :
- Inductance :
- 1.5 mH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.130" Dia x 0.360" L (3.30mm x 9.14mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%