TYA40201R5M-10
- Артикул производителя:
- TYA40201R5M-10
- Краткое описание:
- FIXED IND 1.5UH 5.2A 38 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 7.7A
- Current Rating (Amps) :
- 5.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 38mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.083" (2.10mm)
- Inductance :
- 1.5 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%