AISC-0603F-100J-T
- Артикул производителя:
- AISC-0603F-100J-T
- Производитель/Бренд:
- Abracon LLC
- Краткое описание:
- FIXED IND 10UH 100MA 5 OHM SMD
- Производитель :
- Abracon LLC
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 100 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 5Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 30MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 2.5 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
- Supplier Device Package :
- 0603 (1608 Metric)
- Tolerance :
- ±5%