ASMPH-0603-1R5M-T
- Артикул производителя:
- ASMPH-0603-1R5M-T
- Краткое описание:
- FIXED IND 1.5UH 900MA 230MOHM SM
- Current - Saturation (Isat) :
- 500mA
- Current Rating (Amps) :
- 900 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 230mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 100MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Inductance :
- 1.5 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0603 (1608 Metric)
- Tolerance :
- ±20%