ASMPH-0603-1R0M-T
- Артикул производителя:
- ASMPH-0603-1R0M-T
- Производитель/Бренд:
- Abracon LLC
- Краткое описание:
- FIXED IND 1UH 1A 200 MOHM SMD
- Производитель :
- Abracon LLC
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 800mA
- Current Rating (Amps) :
- 1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 200mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 125MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Inductance :
- 1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0603 (1608 Metric)
- Tolerance :
- ±20%