0805CS-391EGTS
- Артикул производителя:
- 0805CS-391EGTS
- Краткое описание:
- FIXED IND 390NH 290MA 1.5OHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 290 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 1.5Ohm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 560MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.061" (1.55mm)
- Inductance :
- 390 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Q @ Freq :
- 48 @ 250MHz
- Size / Dimension :
- 0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
- Tolerance :
- ±2%