0805CS-270EGTS
- Артикул производителя:
- 0805CS-270EGTS
- Краткое описание:
- FIXED IND 27NH 500MA 250MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 250mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 2.5GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.061" (1.55mm)
- Inductance :
- 27 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 250 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Q @ Freq :
- 55 @ 500MHz
- Size / Dimension :
- 0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
- Tolerance :
- ±2%