SDEM25201B-4R7MS
- Артикул производителя:
- SDEM25201B-4R7MS
- Краткое описание:
- FIXED IND 4.7UH 1.6A 240MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.65A
- Current Rating (Amps) :
- 1.6 A
- DC Resistance (DCR) :
- 240mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Metal
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1008 (2520 Metric)
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Supplier Device Package :
- 1008
- Tolerance :
- ±20%