0402HM-150EKTS
- Артикул производителя:
- 0402HM-150EKTS
- Производитель/Бренд:
- Delta Electronics
- Краткое описание:
- FIXED IND 15NH 460MA 160MOHM SMD
- Производитель :
- Delta Electronics
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 460 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 160mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 5GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Inductance :
- 15 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Material - Core :
- Ceramic
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Active
- Q @ Freq :
- 30 @ 250MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
- Supplier Device Package :
- 0402
- Tolerance :
- ±10%