SRN5040-100M
- Артикул производителя:
- SRN5040-100M
- Краткое описание:
- FIXED IND 10UH 2.1A 68 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 2.3A
- Current Rating (Amps) :
- 2.1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 68mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 17MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.157" (4.00mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Q @ Freq :
- 17 @ 7.96MHz
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%