SRN3015-1R0Y
- Артикул производителя:
- SRN3015-1R0Y
- Краткое описание:
- FIXED IND 1UH 2.35A 48 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 2.35A
- Current Rating (Amps) :
- 2.35 A
- DC Resistance (DCR) :
- 48mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 145MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.059" (1.50mm)
- Inductance :
- 1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Q @ Freq :
- 10 @ 7.96MHz
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±30%