SRN3015-4R7M
- Артикул производителя:
- SRN3015-4R7M
- Краткое описание:
- FIXED IND 4.7UH 1.4A 136MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.2A
- Current Rating (Amps) :
- 1.4 A
- DC Resistance (DCR) :
- 136mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 65MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.059" (1.50mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Q @ Freq :
- 10 @ 7.96MHz
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%