SRN3015-100M
- Артикул производителя:
- SRN3015-100M
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- FIXED IND 10UH 1A 276 MOHM SMD
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 880mA
- Current Rating (Amps) :
- 1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 276mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 45MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.059" (1.50mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 10 @ 2.52MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Semi-Shielded
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%