SRP2010-2R2M
- Артикул производителя:
- SRP2010-2R2M
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- FIXED IND 2.2UH 1.7A 150MOHM SMD
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.9A
- Current Rating (Amps) :
- 1.7 A
- DC Resistance (DCR) :
- 150mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Iron Powder
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0806 (2016 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 0806 (2016 Metric)
- Tolerance :
- ±20%