SRN4018-4R7M
- Артикул производителя:
- SRN4018-4R7M
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- FIXED IND 4.7UH 1.9A 84 MOHM SMD
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 2A
- Current Rating (Amps) :
- 1.9 A
- DC Resistance (DCR) :
- 84mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 35MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 9 @ 7.96MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Semi-Shielded
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%