SRN4018-470M
- Артикул производителя:
- SRN4018-470M
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- FIXED IND 47UH 600MA 780MOHM SMD
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 620mA
- Current Rating (Amps) :
- 600 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 780mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 10MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Inductance :
- 47 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 11 @ 2.52MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Semi-Shielded
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%