CIGT252010EH2R2MNE
- Артикул производителя:
- CIGT252010EH2R2MNE
- Производитель/Бренд:
- Samsung Electro-Mechanics
- Краткое описание:
- FIXED IND 2.2UH 2.4A 80MOHM SMD
- Производитель :
- Samsung Electro-Mechanics
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 2.7A
- Current Rating (Amps) :
- 2.4 A
- DC Resistance (DCR) :
- 80mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Metal Composite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1008 (2520 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Supplier Device Package :
- 1008 (2520 Metric)
- Tolerance :
- ±20%