MLJ1608WR56JT000
- Артикул производителя:
- MLJ1608WR56JT000
- Производитель/Бренд:
- TDK Corporation
- Краткое описание:
- FIXED IND 560NH 400MA 520MOHM SM
- Производитель :
- TDK Corporation
- Категория товара :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 550mA
- Current Rating (Amps) :
- 400 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 520mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 170MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.94mm)
- Inductance :
- 560 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 25 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 35 @ 25MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±5%