PM3602-300-B
- Артикул производителя:
- PM3602-300-B
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Arrays, Signal Transformers
- Current Rating - Parallel :
- 320 mA
- Current Rating - Series :
- 160 mA
- Current Saturation - Parallel :
- Current Saturation - Series :
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 1.31Ohm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 5.24Ohm Max
- Height :
- 0.225" (5.72mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 300 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 1.2 mH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Coils :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.452" L x 0.354" W (11.48mm x 8.99mm)
- Tolerance :
- ±20%