SRF1260-8R2Y
- Артикул производителя:
- SRF1260-8R2Y
- Краткое описание:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 8.2UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 5.54 A
- Current Rating - Series :
- 2.77 A
- Current Saturation - Parallel :
- 7.89 A
- Current Saturation - Series :
- 3.93 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 19.4mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 73.7mOhm Max
- Height :
- 0.244" (6.20mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 8.2 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 32.8 µH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±30%