72063SCS
Артикул производителя:
72063SCS
Производитель/Бренд:
Century Spring Corp
Краткое описание:
COMP O= .720,L= 2.00,W= .080
Производитель :
Century Spring Corp
Категория товара :
Springs - Compression, Tapered
Diameter - Inside :
0.558" (14.17mm)
Diameter - Large Outside :
Diameter - Outside :
0.720" (18.29mm)
Diameter - Small Outside :
End Style :
Closed & Ground
Finish :
None
Free Length :
2.000" (50.80mm)
Material :
Stainless Steel
Max Load :
Product Status :
Active
Rate :
27.0 lbs/in
Wire Diameter :
0.081" (2.06mm)