71480SCS
Артикул производителя:
71480SCS
Производитель/Бренд:
Century Spring Corp
Краткое описание:
COMP O= .480,L= 1.00,W= .038
Производитель :
Century Spring Corp
Категория товара :
Springs - Compression, Tapered
Diameter - Inside :
0.404" (10.26mm)
Diameter - Large Outside :
Diameter - Outside :
0.480" (12.19mm)
Diameter - Small Outside :
End Style :
Closed & Ground
Finish :
None
Free Length :
1.000" (25.40mm)
Material :
Stainless Steel
Max Load :
Product Status :
Active
Rate :
7.9 lbs/in
Wire Diameter :
0.038" (0.97mm)