70610SCS
Артикул производителя:
70610SCS
Производитель/Бренд:
Century Spring Corp
Краткое описание:
COMP O= .240,L= .94,W= .024
Производитель :
Century Spring Corp
Категория товара :
Springs - Compression, Tapered
Diameter - Inside :
0.192" (4.88mm)
Diameter - Large Outside :
Diameter - Outside :
0.240" (6.10mm)
Diameter - Small Outside :
End Style :
Closed & Ground
Finish :
None
Free Length :
0.940" (23.88mm)
Material :
Stainless Steel
Max Load :
Product Status :
Active
Rate :
5.0 lbs/in
Wire Diameter :
0.024" (0.61mm)