547-24AB-ME
- Артикул производителя:
- 547-24AB-ME
- Производитель/Бренд:
- Wakefield-Vette
- Краткое описание:
- HEATSINK DC/DC QUARTER BRICK
- Производитель :
- Wakefield-Vette
- Категория товара :
- Heat Sinks
- Attachment Method :
- Bolt On, Thermal Material
- Diameter :
- Fin Height :
- 0.240" (6.10mm)
- Length :
- 1.450" (36.83mm)
- Material :
- Aluminum
- Material Finish :
- Black Anodized
- Package Cooled :
- Quarter Brick DC/DC Converter
- Power Dissipation @ Temperature Rise :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular, Fins
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
- 3.50°C/W @ 300 LFM
- Thermal Resistance @ Natural :
- Type :
- Board Level, Vertical
- Width :
- 2.280" (57.91mm)