655-26ABT4E
- Артикул производителя:
- 655-26ABT4E
- Производитель/Бренд:
- Wakefield-Vette
- Краткое описание:
- HEATSINK FOR 40MM BGA
- Производитель :
- Wakefield-Vette
- Категория товара :
- Heat Sinks
- Attachment Method :
- Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
- Diameter :
- Fin Height :
- 0.260" (6.60mm)
- Length :
- 1.600" (40.64mm)
- Material :
- Aluminum
- Material Finish :
- Black Anodized
- Package Cooled :
- Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
- Power Dissipation @ Temperature Rise :
- 5.0W @ 60°C
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square, Pin Fins
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
- 3.00°C/W @ 500 LFM
- Thermal Resistance @ Natural :
- Type :
- Top Mount
- Width :
- 1.600" (40.64mm)