HSF-55-35-B-F
- Артикул производителя:
- HSF-55-35-B-F
- Производитель/Бренд:
- Wakefield-Vette
- Краткое описание:
- FANSINK 12VDC 55X55X35.1MM
- Производитель :
- Wakefield-Vette
- Категория товара :
- Heat Sinks
- Attachment Method :
- Clip
- Diameter :
- Fin Height :
- 1.303" (33.10mm)
- Length :
- 2.165" (55.00mm)
- Material :
- Aluminum Alloy
- Material Finish :
- Black Anodized
- Package Cooled :
- BGA
- Power Dissipation @ Temperature Rise :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square, Fins
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
- Thermal Resistance @ Natural :
- 0.59°C/W
- Type :
- Top Mount
- Width :
- 2.165" (55.00mm)