C220-025-1AE
- Артикул производителя:
- C220-025-1AE
- Производитель/Бренд:
- Ohmite
- Краткое описание:
- HEATSINK AND CLIP FOR TO-220
- Производитель :
- Ohmite
- Категория товара :
- Heat Sinks
- Attachment Method :
- Clip and PC Pin
- Diameter :
- Fin Height :
- 0.710" (18.03mm)
- Length :
- 0.984" (25.00mm)
- Material :
- Aluminum
- Material Finish :
- Black Anodized
- Package Cooled :
- TO-220
- Power Dissipation @ Temperature Rise :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular, Fins
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
- Thermal Resistance @ Natural :
- Type :
- Board Level, Vertical
- Width :
- 1.500" (38.10mm)