UNI-H27052-21P/2.6BU
- Артикул производителя:
- UNI-H27052-21P/2.6BU
- Производитель/Бренд:
- Malico Inc.
- Краткое описание:
- AL HEAT SINK 27X27X21MM WITH PIN
- Производитель :
- Malico Inc.
- Категория товара :
- Heat Sinks
- Attachment Method :
- Clip
- Diameter :
- Fin Height :
- 0.827" (21.00mm)
- Length :
- 1.063" (27.00mm)
- Material :
- Aluminum Alloy
- Material Finish :
- Black Anodized
- Package Cooled :
- BGA
- Power Dissipation @ Temperature Rise :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square, Fins
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
- 3.82°C/W @ 200 LFM
- Thermal Resistance @ Natural :
- 9.56°C/W
- Type :
- Top Mount
- Width :
- 1.063" (27.00mm)