ATS-1144-C1-R0
Артикул производителя:
ATS-1144-C1-R0
Производитель/Бренд:
Advanced Thermal Solutions Inc.
Краткое описание:
1/2 BRICK HEATSINK 58X61X11.4MM
Производитель :
Категория товара :
Heat Sinks
Attachment Method :
Bolt On
Diameter :
Fin Height :
0.449" (11.40mm)
Length :
2.323" (59.00mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Gold Anodized
Package Cooled :
Half Brick DC/DC Converter
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular, Angled Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
3.90°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Top Mount
Width :
2.401" (61.00mm)