ATS-EXL67-300-R0
- Артикул производителя:
- ATS-EXL67-300-R0
- Производитель/Бренд:
- Advanced Thermal Solutions Inc.
- Краткое описание:
- HEATSINK AL6063 300X27.5X13.5
- Производитель :
- Категория товара :
- Heat Sinks
- Attachment Method :
- Adhesive
- Diameter :
- Fin Height :
- 0.531" (13.50mm)
- Length :
- 11.811" (300.00mm)
- Material :
- Aluminum
- Material Finish :
- Degreased
- Package Cooled :
- Power Dissipation @ Temperature Rise :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular, Fins
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
- 5.80°C/W @ 200 LFM
- Thermal Resistance @ Natural :
- 21.70°C/W
- Type :
- Top Mount, Extrusion
- Width :
- 1.083" (27.50mm)