C45-3DC-72P
- Артикул производителя:
- C45-3DC-72P
- Производитель/Бренд:
- Orion Fans
- Краткое описание:
- FAN CORD 45DEG 3POS 72" AC PLUG
- Производитель :
- Orion Fans
- Категория товара :
- Fan Cords
- 1st Connector :
- Fan Terminal Receptacle 45° (3)
- 2nd Connector :
- NEMA 1-15 Plug
- Approval Agency Marking :
- cURus, TUV
- Cord Type :
- SPT-1
- Current Rating (Amps) :
- Features :
- Daisy Chain
- Fits Terminal Size :
- Length :
- 72.0" (1.83m)
- Number of Conductors :
- 2
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Style :
- Female Receptacle to Male Plug
- Voltage Rating :
- Wire Gauge :
- 18 AWG