G4020S12B1-RSR
- Артикул производителя:
- G4020S12B1-RSR
- Производитель/Бренд:
- Mechatronics Fan Group
- Краткое описание:
- FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
- Производитель :
- Mechatronics Fan Group
- Категория товара :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 6.0 CFM (0.168m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cUL, TUV, UL
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 21.0dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 4000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 40mm L x 40mm H
- Static Pressure :
- 0.070 in H2O (17.4 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- 0.062 lb (28.12 g)
- Width :
- 20.00mm