CFM-4020BF-095-342-20
- Артикул производителя:
- CFM-4020BF-095-342-20
- Производитель/Бренд:
- CUI Devices
- Краткое описание:
- FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE
- Производитель :
- CUI Devices
- Категория товара :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 11.9 CFM (0.333m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 34.2dB(A)
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 2.25 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 9500 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 40mm L x 40mm H
- Static Pressure :
- 0.410 in H2O (102.1 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 5VDC
- Weight :
- Width :
- 20.00mm