FDA2-17251QBHT3F-SF
- Артикул производителя:
- FDA2-17251QBHT3F-SF
- Производитель/Бренд:
- Qualtek
- Краткое описание:
- FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM
- Производитель :
- Qualtek
- Категория товара :
- AC Fans
- Air Flow :
- 250.0 CFM (7.00m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Salt Fog Rated, Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- IP56M - Dust Protected, Water Resistant
- Noise :
- 59.0dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 27.00W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 3100 RPM
- Size / Dimension :
- Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
- Static Pressure :
- 0.610 in H2O (151.9 Pa)
- Termination :
- 2 Terminals
- Voltage - Rated :
- 230VAC
- Weight :
- 1.98 lbs (900 g)
- Width :
- 51.00mm