EDM1CFIMX6X10R1GBNI4G2L2C
- Артикул производителя:
- EDM1CFIMX6X10R1GBNI4G2L2C
- Производитель/Бренд:
- TechNexion
- Краткое описание:
- KIT STARTER EDM TYPE1 I.MX6 DUAL
- Производитель :
- TechNexion
- Категория товара :
- Single Board Computers (SBCs), Computer On Module (COM)
- Analog Input:Output :
- Cooling Type :
- Core Processor :
- ARM® Cortex®-A9, i.MX6
- Digital I/O Lines :
- Ethernet :
- Expansion Site/Bus :
- PCIe
- Form Factor :
- EDM Compact
- Number of Cores :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 60°C
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- RAM Capacity/Installed :
- 1GB/1GB
- RS-232 (422, 485) :
- Size / Dimension :
- 3.625" x 2.375" (92.07mm x 60.32mm)
- Speed :
- 1.0GHz