IKQ100N60TAXKSA1
- Артикул производителя:
- IKQ100N60TAXKSA1
- Производитель/Бренд:
- Cypress Semiconductor Corp
- Краткое описание:
- IGBT 600V TO247-3
- Производитель :
- Cypress Semiconductor Corp
- Категория товара :
- Transistors - IGBTs - Single
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 160 A
- Current - Collector Pulsed (Icm) :
- 400 A
- Gate Charge :
- 610 nC
- IGBT Type :
- Trench Field Stop
- Input Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-247-3
- Power - Max :
- 714 W
- Product Status :
- Not For New Designs
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 225 ns
- Supplier Device Package :
- PG-TO247-3-46
- Switching Energy :
- 3.1mJ (on), 2.5mJ (off)
- Td (on/off) @ 25°C :
- 30ns/290ns
- Test Condition :
- 400V, 100A, 3.6Ohm, 15V
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
- 2V @ 15V, 100A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 600 V