IXA20I1200PZ-TUB
- Артикул производителя:
- IXA20I1200PZ-TUB
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- DISC IGBT XPT-GENX3 TO-263D2
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Transistors - IGBTs - Single
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 38 A
- Current - Collector Pulsed (Icm) :
- Gate Charge :
- 47 nC
- IGBT Type :
- PT
- Input Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Power - Max :
- 165 W
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Supplier Device Package :
- TO-263HV
- Switching Energy :
- 1.6mJ (on), 1.7mJ (off)
- Td (on/off) @ 25°C :
- 48ns/230ns
- Test Condition :
- 600V, 15A, 56Ohm, 15V
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
- 2.1V @ 15V, 15A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 1200 V