IKFW40N65DH5XKSA1
- Артикул производителя:
- IKFW40N65DH5XKSA1
- Производитель/Бренд:
- Cypress Semiconductor Corp
- Краткое описание:
- HOME APPLIANCES 14 PG-HSIP247-3
- Производитель :
- Cypress Semiconductor Corp
- Категория товара :
- Transistors - IGBTs - Single
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 53 A
- Current - Collector Pulsed (Icm) :
- 120 A
- Gate Charge :
- 70 nC
- IGBT Type :
- Trench Field Stop
- Input Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-247-3
- Power - Max :
- 106 W
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 64 ns
- Supplier Device Package :
- PG-HSIP247-3-2
- Switching Energy :
- 1.17mJ (on), 500µJ (off)
- Td (on/off) @ 25°C :
- 18ns/105ns
- Test Condition :
- 400V, 40A, 14Ohm, 15V
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
- 2.25V @ 15V, 40A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 650 V