RJH60T04DPQ-A1#T0
- Артикул производителя:
- RJH60T04DPQ-A1#T0
- Производитель/Бренд:
- Renesas Electronics America Inc
- Краткое описание:
- IGBT TRENCH 600V 60A TO247A
- Производитель :
- Категория товара :
- Transistors - IGBTs - Single
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 60 A
- Current - Collector Pulsed (Icm) :
- Gate Charge :
- 87 nC
- IGBT Type :
- Trench
- Input Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-247-3
- Power - Max :
- 208.3 W
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 100 ns
- Supplier Device Package :
- TO-247A
- Switching Energy :
- Td (on/off) @ 25°C :
- 54ns/136ns
- Test Condition :
- 400V, 30A, 10Ohm, 15V
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
- 1.95V @ 15V, 30A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 600 V