IHW20N120R5XKSA1
- Артикул производителя:
- IHW20N120R5XKSA1
- Производитель/Бренд:
- Cypress Semiconductor Corp
- Краткое описание:
- IGBT 1200V 40A TO247-3
- Производитель :
- Cypress Semiconductor Corp
- Категория товара :
- Transistors - IGBTs - Single
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 40 A
- Current - Collector Pulsed (Icm) :
- 60 A
- Gate Charge :
- 170 nC
- IGBT Type :
- Input Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-247-3
- Power - Max :
- 288 W
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Supplier Device Package :
- PG-TO247-3
- Switching Energy :
- 750µJ (off)
- Td (on/off) @ 25°C :
- -/260ns
- Test Condition :
- 600V, 20A, 10Ohm, 15V
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
- 1.75V @ 15V, 20A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 1200 V