FP75R12KE3BOSA1
Артикул производителя:
FP75R12KE3BOSA1
Производитель/Бренд:
Cypress Semiconductor Corp
Краткое описание:
IGBT MOD 1200V 105A 355W
Производитель :
Cypress Semiconductor Corp
Категория товара :
Transistors - IGBTs - Modules
Configuration :
Single
Current - Collector (Ic) (Max) :
105 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
5 mA
IGBT Type :
NPT
Input :
Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
5.3 nF @ 25 V
Mounting Type :
Chassis Mount
NTC Thermistor :
No
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
Module
Power - Max :
355 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.2V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1200 V