IXDN75N120
Артикул производителя:
IXDN75N120
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
IGBT MOD 1200V 150A 660W SOT227B
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
Transistors - IGBTs - Modules
Configuration :
Single
Current - Collector (Ic) (Max) :
150 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
4 mA
IGBT Type :
NPT
Input :
Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
5.5 nF @ 25 V
Mounting Type :
Chassis Mount
NTC Thermistor :
No
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOT-227-4, miniBLOC
Power - Max :
660 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-227B
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.7V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1200 V