FD800R17HP4-K_B2
Артикул производителя:
FD800R17HP4-K_B2
Производитель/Бренд:
Cypress Semiconductor Corp
Краткое описание:
FD800R17 - IGBT MODULE
Производитель :
Cypress Semiconductor Corp
Категория товара :
Transistors - IGBTs - Modules
Configuration :
Single Chopper
Current - Collector (Ic) (Max) :
800 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
5 mA
IGBT Type :
Input :
Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
Mounting Type :
Chassis Mount
NTC Thermistor :
No
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
Module
Power - Max :
5200 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
AG-IHVB130-3
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1700 V