BSM300GB120DLCE3256HOSA1
Артикул производителя:
BSM300GB120DLCE3256HOSA1
Производитель/Бренд:
Cypress Semiconductor Corp
Краткое описание:
BSM300GB120 - INSULATED GATE BIP
Производитель :
Cypress Semiconductor Corp
Категория товара :
Transistors - IGBTs - Modules
Configuration :
2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) :
625 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
5 mA
IGBT Type :
Input :
Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
21 nF @ 25 V
Mounting Type :
Chassis Mount
NTC Thermistor :
No
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
Module
Power - Max :
2500 W
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.6V @ 15V, 300A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1200 V